Kā pieklājīgāk ielūgumā uzrakstīt, ka dāvanu vietā vēlamies naudu?

Kāzu blogs, padomi, ieteikumi un pārdomas.

Dāvanu galds

''Kā pieklājīgāk ielūgumā uzrakstīt, ka dāvanu vietā vēlamies naudu?''

Mēs sakām – NEKĀ!

Kāzas ir divu cilvēku mīlestības svētki. Katrs no pāriem izvēlas, kā šo īpašo dienu vēlas svinēt – divatā, ar ģimeni vai rīkot plašākus svētkus, kuros ielūgt tuvākos radus un draugus. Arī apsvērumi par to, kādas svinības līgava ar līgavaini izvēlas ir dažādi un, ne vienmēr, tie saistīti ar finansiālo aspektu.... Esam organizējuši mazus, intīmus brīžus pāriem, kuri šo dienu vēlas pavadīt baudot divvientulību.
Tomēr, vairums šajā emocijām piepildītajā dienā vēlas dalīties ar sev mīļiem cilvēkiem, aicinot tos uz kopīgām svinībām, pie kurām tiek īpaši piedomāts, lai tās būtu pēc iespējas interesantākas un pārsteidzošākas ik vienam to dalībniekam. Tā, lai viesi šajā dienā jūtas ērti un gaidīti.
Tādēļ pāriem, kuriem organizējam kāzas, uzsākot darbu pie ielūgumu izveides un domājot šo svētku vizītkartes tekstu, iesakām - nepieminiet dāvanas un veidu, kā tās noformēt. Nē aploksnēm! :)
Jau dzirdu vairākus pie sevis sakām – ''Labāk pavaicāju naudu un aizbraucu ceļojumā, ne kā saņemu dāvanā tosteri vai bezgaumīgu servīzi!''
Atļaušos iebilst. Pēc novērojumiem, arī pēc šāda ieraksta ielūgumā atradīsies cilvēki, kuri lūgumu ignorēs un kā dāvanu pasniegs to, ko paši iecerējuši. Izskaidrojums tam ir vienkāršs - nauda ir ļoti bezpersoniska dāvana. Reizēm ir vēlme dāvanā sniegt kaut ko no sevis – personisku - lietu, piedzīvojumu vai ko citu, kas Jums atgādinās kāzu dienu un arī cilvēku, kurš to ir gādājis.
Saprotu, šis viedoklis vairumam šķitīs nepopulārs, tomēr uzskatu, ka tas nav smalkjūtīgs signāls un tūdaļ izklāstīšu kādēļ.
Visu pirms, veidojot viesu sarakstu Jūs ļoti piedomājat pie tā, kurus cilvēkus līdzās Jums šajā svētku dienā vēlaties redzēt. Cilvēkus, kuri ir svarīgi un mīļi, bez iemesla, nevis tādēļ, ka vēlaties no šiem cilvēkiem kaut ko saņemt! Šāds ielūguma post scriptum rada mazu rūgtuma pēcgaršu. Sākas mazs apjukums – Cik tad lielai summai aploksnē ir jāguļ? Kā lai zinu, ka summa, kuru plānoju dāvināt, ir pietiekama?
Lai cik skaistos un pieklājīgos vārdos šo lūgumu Jūs rakstītu, tas izklausās ''Aicinām Tevi uz kāzām. Dāvanā vēlamies naudu.'', nevis ''Mēs precamies! Bez Tevis mūsu kāzas nebūs tik brīnišķīgas – ļoti Tevi gaidām!''
Vai ir pareizi organizējot kāzas rēķināt, cik tad no viesiem dabūsiet līdzekļus atpakaļ, vai kādu citu labumu gūsiet?
Turklāt, lielākā daļa viesu uz kāzām nāk ar aploksnēm vai dāvanu kartēm, arī tad ja šāds lūgums ielūgumā nav minēts. Būs viesi, kuri paši pavaicās, ko vislabāk šajā dienā vēlaties saņemt dāvanā. Bet tie, kuri savu ikdienas budžetu ļoti pārdomā, nejutīsies neveikli, ja uz kāzām ieradīsies tikai ar ziediem un kādu simbolisku, bet sirsnīgu nieciņu.
Mīļie, Jūs rīkojat šīs svinības, lai pavadītu šo dienu ar saviem cilvēkiem, priecātos, smietos un sapulcētu visus sev mīļos vienuviet, kas ikdienā nenotiek tik bieži, neatkarīgi no tā vai šis cilvēks Jums kaut ko dāvās vai nē.
Pietam, ir tik jauki paņemt rokā skaisti iepakotu kastīti un nezināt, kas tajā iekšā!

PĒDĒJIE IERAKSTI

SEKO MUMS
FOLLOW

PIETEIKT PASĀKUMU

PIEEJAMĪBA UN CENAS

Rūpes par svētkiem uzticiet Sapņu Aģentūrai!

PIETEIKT

DĀVANU KARTE

Neparasts fotostūrītis + fotosesija 1h - 200EUR

Iegādājieties Sapņu Aģentūras dāvanu karti un pārsteidziet kādu īpašu cilvēku!

Lasīt vairāk